Considerăm oamenii cel mai important atuu, având puterea şi competenţa necesară pentru a demara proiectele următoare indiferent de dificultatea lor.
Rotary Construcţii urmăreşte să ofere putere de decizie angajaţilor proprii, implicându-i în fiecare parte a proiectului, urmărind atât îndeplinirea obiectivelor proprii cât şi obiectivele angajaţilor.
Obiectivul nostru: optimizarea resurselor umane printr-o selecţie de personal riguroasă.
Forța companiei este dată de un cumul puternic:
• O bază extinsă de cunoștințe actualizate datorită unei instruiri continue
• Specializare în fiecare domeniu nou
• Specialişti recrutaţi din România sau din străinătate
Având în vedere recrutarea continuă de tineri absolvenți, aducând noi idei și entuziasm, Rotary este o forță astăzi și este, de asemenea, pregătită pentru viitor.
Cât despre loialitatea echipei, am putea să menţionăm că media ocupării unui post este mai mare de 6 ani şi peste 15% din personalul companiei lucrează de la înfiinţare, asigurând continuitatea principiilor de bază de a realiza lucrurile într-un mod corect chiar dacă metoda corectă nu este întotdeanuna cea mai uşoară.