ANSAMBLUL DE LOCUINTE “ODĂI”

odai1
odai2
Locaţie: Soseaua Odăi
Ansamblul de locuinte situat pe Soseaua Odăi, ce face parte din soseaua de centura a Municiupiului Bucuresti, este compus din 9 blocuri, un complex destinat serviciilor si o gradinita. Din cele 9 blocuri, 3 au fost construite intr-o prima etapa, iar celelalte 6 impreuna cu gradinita si centrul commercial in etapa urmatoare.
Blocurile au un regim de inaltime de S+P+4+M, respectiv S+P+5+M, asigurand in final 120 garsoniere, 117 apartamente cu doua camera si 117 apartamente cu trei camera.
Fiecare apartament este dotat cu central termica proprie, AC, interfon, avand finisaje modern.
Complexul destinat serviciilor va include spatii comerciale, de alimentatie publica si cabinet medici de familie.
Gradinita este proiectata sa asigure necesitatile de educatie prescolara pentru copiii familiilor ce vor locui in complex.

ANSAMBLUL REZIDENŢIAL GERMAN

belvedere Locaţie: str. Nisipoasa, Bucureşti
Situat în noul centru urban, comercial şi de afaceri în nordul capitalei, Ansamblul Rezidential German îmbină armonios viziunea arhitecturală cu peisajul modern al zonei de nord. Desfăşurat pe o suprafaţă de teren de peste 7 ha, Ansamblul oferă toate facilităţile unui mod de viaţă modern, proiectat pentru a răspunde tuturor cerinţelor sociale, culturale şi a mediului actual.

ANSAMBLUL REZIDENŢIAL STRĂULEŞTI

straulesti Locaţie: Bucureşti Client: South Pacific Group
Perioadă execuţie: 2005-2007
Ansamblul Rezidenţial Străuleşti este compus din blocuri P+4E, cu un număr de 210 unităţi locative şi locuinţe individuale P+2E, însumând peste 27 000 m² arie construită.
Proiectul a fost demarat la sfârşitul anului 2005 şi a fost finalizat într-un timp record de 15 luni. De asemenea, proiectul oferă spaţii de parcare supraterane şi spaţii comerciale în suprafaţă de 900 m² .

DOINA RESIDENCE

doina Locaţie: str. Iancu de Hunedoara, Bucureşti
Perioadă execuţie: 2007-2010.
Doina Residence oferă un număr de 20 apartamente cu 3 camere şi 8 apartamente cu 5 camere. Unităţile locative sunt poziţionate pe 4 nivele (P+2E+M), toate într-un ansamblu rezidenţial complet cu 4 scări, boxe de depozitare şi locuri de parcare supra şi subteran.

ANSAMBLUL REZIDENŢIAL DANA NORD

ansamblu Locaţie: str. Pajurei, Bucureşti
Perioadă execuţie: 2006-2008
Ansamblul Rezidenţial Dana Nord, situat la intersecţia Blv. Bucureştii Noi cu Strada Pajurei, într-o zonă liniştită şi înverzită a Bucureştiului, oferă un număr de 84 de apartamente cu una, două, trei sau patru camere, două apartamente tip penthouse şi un duplex.

ANSAMBLUL DE LOCUINŢE – UNIRII G1

unirii-g1 Locaţie: Blv. Unirii, Bucureşti Client: A.N.L.
Perioadă execuţie: 2003-2004
Proiectul a constat în realizarea unei structuri de beton armat, obţinând un număr de 30 de apartamente moderne.

ANSAMBLUL REZIDENŢIAL “ANTIAERIANĂ”

antiaeriana Locaţie: Str. Antiaeriană, Bucureşti
Perioadă execuţie: 2008-2013
La iniţiativa Ministerului Apărării Naţionale, asocierea dintre Rotary Construcţii şi Isorast Technlogy execută pe str. Antiaeriană un complex compus din 1400 de locuinţe, alcătuite din 12 unităţi S+P+10E, 33 clădiri S+P+4E şi 67 de locuinţe individuale S+P+E+M.
Viitori locuitori vor beneficia de şcoală, gradiniţă, parcare sub şi supraterană şi spaţii comerciale.

ANSAMBLUL DE LOCUINŢE OLTENIŢA 56

oltenita Locaţie: Str. Olteniţei, Bucureşti
Client: Departamentul de Investiţii
Perioadă execuţie: 2002-2003
Proiectul a constat în realizarea unei structuri de beton armat, obţinând un număr de 60 de apartamente moderne.

ANSAMBLUL DE LOCUINŢE MĂRĂŞEŞTI

marasesti Locaţie: Str. Octavian Goga Bucureşti
Client: Departamentul de Investiţii
Periodă execuţie: 2001-2002
Proiectul a constat în realizarea unei structuri de beton armat, obţinând un număr de 120 de apartamente moderne

ANSAMBLUL REZIDENŢIAL BĂNEASA

baneasa Locaţie: Str. Iancu Nicolae, Bucureşti
Client: Persoană privată
Perioadă execuţie: 1999
Cu acest proiect a debutat stilul occidental, fiind primul proiect care a fost construit în România la stardardele Europene conforme.
Proiectul a inclus infrastructură, drumuri şi peste 40 de locuinţe.

ANSAMBLUL DE LOCUINŢE CIOPLEA

cioplea Locaţie: Aleea Cioplea, Bucureşti
Perioadă execuţie: 2007-2009
Proiectul a constat în realizarea a 3 unităţi P+9E, cu un total de 150 unităţi locative. Programul de locuinţe a fost dezvoltat de Primăria Sectorului 3 şi face obiectul politicii sociale.